Агромаркет

Операція «оптимізація»: площі під озиминою найменші за останнє десятиріччя

Через існуючі політичні та економічні ризики структура посівів озимих зернових культур зазнала істотних змін: їх площа під урожай 2020 року найменша за останні десять років.

Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ).

Так, цього року під час осінньої посівної кампанії багато аграріїв зробили ставку на менш витратний у вирощуванні озимий ячмінь, а також засіяно більше площ житом, зважаючи на цьогорічний ажіотаж та збільшення цін на культуру.

За оперативними даними Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства станом на 29 жовтня посіяно понад 6,7 млн га озимих зернових (93% до прогнозу), що є найменшим показником за останні 10 років. З усіх площ пшеницею засіяно 5,7 млн га (93%), житом – 119 тис. га (97%) та ячменем – 874 тис. га (95%).

За попередніми оцінками, станом на кінець жовтня, посівні площі озимих зернових культур скоротилися: в Черкаській області на 18,4%, Чернігівській на 17,9%, Чернівецькій на 16,1%, Київській на 16,4% та Вінницькій на 14,4%, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Динаміка посівних площ озимих зернових культур

Крім того, на зазначену дату відсіяно 1,078 млн га озимого ріпаку, що більше від аналогічного показника минулого року на 59 тис. га.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!