Агромаркет

Оновлено прогноз експорту зерна: Україні світить новий рекорд

Аналітики компанії ProAgro Group оновили свій прогнозний баланс попиту та пропозиції зерна в Україні. За їх оцінками, у 2019/20 МР Україна експортує 53,7 млн тонн зерна, що на 2,2 млн тонн перевищить показник минулого МР.

Так, експерти оцінюють потенційний експорт української пшениці у 19 млн тонн, ячменю – у 4,95 млн тонн, а кукурудзи – у 29 млн тонн, тоді як за підсумками 2018/19 МР Україна поставила на зовнішні ринки 15,6 млн тонн пшениці, 3,7 млн тонн ячменю та 31,3 млн тонн кукурудзи.

Цьогорічні темпи експорту випереджають минулорічні, про що свідчать останні дані Державної фіскальної служби.

Відповідно до офіційної інформації, станом на 6 вересня з початку поточного МР експорт пшениці з території нашої країни вже склав 5,627 млн тонн, а ячменю – 2,282 млн тонн зерна, що відповідно на 2,2 млн тонн та на 772 тис. тонн більше, ніж аналогічний показник 2018 року. Для кукурудзи маркетинговий рік стартував лише 1 вересня, тому обсяги поставок за поточний сезон ще вкрай малі.

Як повідомила AgroTimes заступник директора ProAgro Group Марія Колесник, цього року якість українського зерна є кращою за минулорічну, що дає підстави розраховувати на виправдання високих очікувань.

«Пропозиція зерна у світі значна, а отже й конкуренція на ринку залишається вкрай високою. Цей чинник буде тиснути на світові ціни протягом усього сезону, що варто враховувати, будуючи свої маркетингові стратегії», – зазначила Марія Колесник.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!