Агромаркет

Обсяги експорту томатів упали до восьмирічного мінімуму

За три квартали 2019 року Україна імпортувала 58,6 тис. тонн томатів, що на 22% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Таким чином показники імпорту вже перевищили об’єми закупівель за весь 2018 рік.

Про це повідомляє Українська плодоовочева асоціація (УПОА).

В той же час на фоні підвищення імпорту томатів, експорт цих овочів суттєво знизився. Станом на 1 жовтня Україна експортувала за кордон всього 6 тис. тонн томатів. Для порівняння показники за аналогічний період минулого року склали  10,7 тис. тонн. Таким чином експорт томатів став найнижчим принаймні за останні вісім років.

«Цікаво, що попри втрату головного ринку збуту свіжих томатів, їх виробництво за 5-6 років майже не змінилося. Українські виробники томатів відкритого ґрунту переорієнтувалися на переробку. Так, у порівняння з 2013 роком виробництво томатної пасти та пюре зросло майже в 2 рази», – зазначив ситуацію виконавчий директор УПОА Семен Крамаренко.

За його словами, імпорт цієї продукції за 5 років зменшився в 10 разів, а експорт, навпаки, зріс майже вдвічі. Також у зазначений період суттєво знизилися закупівля закордонних кетчупів та томатних соусів, експорт яких за 7 місяців поточного року склав 773 тонни.

Нагадаємо, у 2018 році Україна імпортувала 55,4 тис. тонн томатів, загальною вартістю $37,2 млн. Традиційно, основним постачальником томатів на український ринок виступала Туреччина, яка експортувала більше 80% загального об’єму.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!