Агромаркет

Новий «аграрний день» в парламенті

Новий «аграрний день» в парламенті

 

У Верховній Раді на наступному пленарному тижні, 6–9 грудня, відбудеться «аграрний день», в ході якого буде розглянуто низку важливих законопроектів, що регулюють галузь.

Про це повідомив народний депутат України, заступник голови Комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко, передає кореспондент AgroPortal.ua.

За словами нардепа, відповідна домовленість уже є з керівництвом парламенту.

Серед законопроектів, що планується розглянути в ході «аграрного дня», — №4355 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування щодо управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням та охороною земель». Проект Закону був ухвалений у першому читанні ще 19 квітня 2016 року. Очікується, що він надасть реальний стимул місцевим радам бути зацікавленішими в оформленні комунальних і державних, тому що вони стануть розпорядниками коштів, які надійдуть в вигляді податків з цих земель.

Також буде розглянуто законопроект, зареєстрований під №5363, «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення системи оподаткування в сфері земельних відносин та сільського господарства та зниження ставки податку на додану вартість для деяких видів сільськогосподарської продукції» й інші.

За словами Олександра Бакуменка, основним нововведеннями законопроекту №5363 є введення мінімального соціального податкового зобов’язання, об’єктом оподаткування якого стануть сільськогосподарські угіддя (ставка від 1 до 2% нормативної грошової оцінки земель) і зниження ставки ПДВ до 7% для деяких продуктів харчування та сировини для їх виробництва.

Крім того, спільно з Кабміном готується законопроект про підтримку агросектора, який має компенсувати відсутність спецрежиму для тваринництва.

УкрАгроКонсалт

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!