Агромаркет

Нормативна грошова оцінка сільгоспземель у 2018 році не зміниться

Нормативна грошова оцінка сільгоспземель у 2018 році не зміниться

Наступного року нормативна грошова оцінка (НГО) земель сільгосппризначення не зміниться: коефіцієнт індексації встановлено на рівні одиниці.

Такі результати голосування у Верховній Раді за зміни до Податкового кодексу щодо земельних відносин, повідомляє УКАБ. Правки, подані народними депутатами Олегом Кулінічем та Оксаною Продан, врегульовують питання індексації нормативно грошової оцінки земель на 2018 рік.

Крім того, відтепер Державна фіскальна служба (ДФС) до 15 липня має публікувати затверджену на наступний рік нормативну грошову оцінку земель на своєму офіційному сайті. Раніше за цією інформацією треба було звертатися до органів місцевої влади.     

При цьому платник податків звільняється від відповідальності, якщо у розміщеній на офіційному сайті інформації, на основі якої він розраховував податкове зобов’язання, виявлено розбіжності між даними ДФС та даними офіційно оприлюдненого рішення про встановлення розміру місцевих податків, зборів або НГО.

«Такі правки до Податкового кодексу є своєчасними, оскільки з березня цього року вступила в дію нова Методика нормативно грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, що актуалізувала дані оцінки земель, які діяли з 1995 року», – зазначив експерт із земельних питань УКАБ Роман Граб.

Також держбюджетом на 2018 рік передбачено проведення загальнонаціональної нормативно грошової оцінки земель сільгосппризначення, що може суттєво вплинути на оцінку сільгоспземель на всій території України.

Довідка

НГО земель сільськогосподарського призначення  використовується аграріями для розрахунку податків, орендної плати та різного роду державних мит за операції із земельними ділянками.

Нова Методика нормативно грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, яка набула чинності на початку 2017 року, вдосконалила формулу розрахунку, додавши до розрахунку бал бонітету ґрунтів та актуалізувавши окремі дані, зокрема, показники рентного доходу.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!