Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Невелике господарство з Хмельниччини у 2019 році експортувало першу партію кукурудзи

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

ТОВ «Лоретта Агро» (Хмельницька обл.) у 2019 році експортувало першу партію кукурудзи обсягом 2 тис. тонн до Китаю, Єгипту та Іспанії.

Про це повідомив власник підприємства Ігор Мельник у ході конференції «День агронома: прибуткова агрономія», передає кореспондент AgroTimes.

За його словами, підприємство від самого заснування обрало за стратегію вихід на зовнішній ринок, попри незначний земельний банк – 900 га.

«Наше господарство невелике, можна сказати родинне, і вийти на експорт – це був такий собі спортивний азарт для нас. Враховуючи минулорічну кон’юктуру ринку, зокрема, світове зниження цін на зерно та зміцнення гривні, ми не отримали прибутку, зате отримали щось набагато цінніше як для експортерів-початківців – досвід, надійних партнерів та репутацію надійного постачальника», – зазначив Ігор Мельник.

Цього року підприємство отримало в управління ще 1,5 тис. га землі на Харківщині і вже як кластер цього року має намір експортувати 10 тис. тонн кукурудзи.

Як зазначив Ігор Мельник, експортна стратегія зобов’язує постійно вдосконалюватися та покращувати якість виробництва. Тому в «Лоретта Агро» планують модернізувати зернову (для no-till) сівалку в просапну з технологією точного посіву та збільшити швидкість і якість посіву з одночасним внесенням гранульованих і рідких добрив, а також придбати потужний роторний комбайн.

«Як показав наш перший експортний досвід, слід прискіпливо перевіряти якість зерна перед поставкою. У нас у портах практично не було повернень, лише дві машини повернули через перевищену вологість зерна, тому що ми надто швидко після сушарки завантажили його в зерновози. Думаю, надалі в нас таких проблем не буде, адже маємо власний зерносушарний і очисний комплекс», – розповів власник підприємства.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!