Агромаркет

Неможливість сертифікації насіння загрожує проведенню весняної посівної

Неможливість сертифікації насіння загрожує проведенню весняної посівної

Аграрна спільнота звернулася з відкритим листом до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням не ставити під загрозу весняну посівну 2017 року. Причина можливого зриву посівної ‒ неможливість сертифікувати насіннєвий матеріал.

У зв’язку з ліквідацією Держсільгоспінспекції та створенням держпідприємства з сертифікації процес сертифікації насіння зупиниться з 5 грудня 2016 року до початку лютого 2017 року, що є неприпустимим, оскільки становить загрозу зриву весняної посівної кампанії 2017 року. «Саме період з грудня по лютий є найбільш активним у сертифікації насіння ‒ як виробленого на території України, так й імпортованого», ‒ йдеться у зверненні.

Під листом поставили підписи представники Насіннєвої асоціації України, Українського насіннєвого товариства, Українського клубу аграрного бізнесу, Американської торговельної палати в Україні, ВГО «Українська аграрна конфедерація».

Вони просять звернути увагу на проблему і вжити всіх необхідних заходів для забезпечення безперервної сертифікації насіння в Україні, серед іншого, шляхом максимального сприяння процесу формування ДП з сертифікації, а також передбачення виконання Держсільгоспінспекцією функцій з сертифікації насіння до початку повноцінного функціонування ДП з сертифікації у період з грудня 2016 по лютий 2017 року.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!