Агромаркет

Названо втрати української економіки внаслідок блокади кордону з Польщею

Названо втрати української економіки внаслідок блокади кордону з Польщею

Через триваючу блокаду кордону українська економіка вже втратила приблизно 2 мільярди злотих.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці написав посол України в Польщі Василь Зварич у своєму зверненні до польських фермерів припинити безпідставне та шкідливе для наших дружніх країн блокування кордону з Україною.

За його словами, в умовах російської агресії це серйозний удар по обороні України, а отже також удар по безпеці Польщі.

«Блокада кордону серйозно заважає торгівлі Польщі з Україною, яка у 2023 році становила приблизно 13 млрд євро, що більш ніж удвічі перевищує обсяг українського експорту до Польщі.

Проблеми польської економіки, пов’язані з обмеженням польського експорту в Україну, також негативно вплинуть на повсякденне життя поляків.

Невиправдане блокування кордону з Україною не йде на користь ані Польщі та польським фермерам зокрема, ані Україні та її обороноздатності. Блокада України в умовах російської агресії вигідна тільки росії, яка наразі збагачується за рахунок збільшення експорту сільськогосподарської та продовольчої продукції на європейський ринок», – зазначив Василь Зварич.

Нагадаємо, польські фермери висипають зерно з українських фур. Також ми писали, що польські фермери перекрили залізницю та висипали збіжжя з вантажного вагону. Крім того, на польському кордоні невідомі пошкодили український ріпак в трьох зерновозах.