Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Наявність компартменту у свинарського підприємства дозволить знизити ціну залучення кредитів

Наявність компартменту у свинарського підприємства дозволить знизити ціну залучення кредитів

Об’єктивно назвати вартість впровадження компартменту неможливо, все залежить від рівня підприємства.

На цьому наголосив аналітик відділу агробізнесу Європейського банку реконструкції та розвитку Василь Говгера.

«Є господарства, що вже готові до впровадження, і їм не доведеться багато інвестувати, – пояснив він. – Є підприємства, які навіть за великого бажання не зможуть впровадити компартмент на наявних потужностях – переважно через наявність старих будівель, які неможливо переоснастити таким чином, щоб із технічної точки зору отримати компартмент. Є випадки, коли необхідні мінімальні зміни – часто це лише питання менеджменту. Тоді мова йде про операційні витрати. Деякі підприємства потребують значних капітальних інвестицій».

Однак сьогодні говорити про окупність таких інвестицій неможливо, оскільки ми не розуміємо цінність компартменту, підкреслив Василь Говгера.

«Компартмент – справа недешева, однак і АЧС – також недешева», – переконаний він.

За його словами, нині для найкращих операторів немає систем, які б гарантували їхню присутність на ринку. Компартмент дозволяє зробити цей останній крок і вийти на нові рівні конкуренції.

«Зокрема, компартмент надзвичайно важливий у світлі стратегічного бачення розвитку галузі, – зауважив аналітик. –  Він допоможе компанії правильно вибудувати ланцюг так, щоб правильно донести всі свої цінності споживачу».

При цьому він застеріг, що не варто дивитися на компартмент виключно як на доступ до нових ринків – це дуже складно, бо потрібно буде інтегрувати всі процеси.

Компартмент також важливий для виробників виключно свинини живою вагою, наголосив Василь Говгера. «Наявність компартменту робить компанію привабливою для інвесторів,  і ціна залучення кредитів для неї знижуватиметься, – пояснив він. – Для інвестора наявність компартменту є сигналом, що підприємство на операційному рівні більш захищене від можливих непередбачуваних випадків із бізнесом».

Нагадаємо, що процедура отримання компартменту є безкоштовною для підприємства.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали