Агромаркет

НААНУ пропонує формувати первинний ринок землі фізособами

НААНУ пропонує формувати первинний ринок землі фізособами

Наукове співтовариство України розробило дорожню карту поетапного введення ринку обороту земель, яка передбачає можливість концентрації не більше 200 га земель у власності фізичної особи.

«Пропонується на першому етапі протягом 3-5 років передбачити, що формування первинного ринку земель може базуватися на купівлі-продажу земель тільки фізичними особами з одночасним створенням сприятливих умов для розвитку аграрного підприємництва, ‒ сказав президент Національної академії аграрних наук України (НААНУ) Ярослав Гадзало під час парламентських слухань щодо ринку землі. ‒ Слід чітко регламентувати обмеження обсягів земель у приватній власності однієї фізичної особи : можливо не більше 200 га».

За його словами, необхідно розблокувати іпотеку земель приватної, комунальної, державної власності та передбачити аукціонні торги землями окремих комунальних або державних підприємств-банкрутів.

«На наступному етапі можна лібералізувати земельний ринок, визначивши при цьому законодавчо допустимі площі земель, якою можуть володіти в перспективі юридичні особи», ‒ зазначив президент НААНУ.

За його словами, не менш важлива складова дорожньої карти полягає в тому, що держава не повинна усуватися від управління земельними ресурсами. «Земля перебуває під особливою охороною держави, а усунення держави від своїх конституційних обов’язків вже призвело до значної деградації українських ґрунтів. Площа деградованих і малородючих земель в Україні становить близько 10 млн га, а щорічні втрати від основних видів деградації становлять 1 млрд євро», ‒ наголосив Ярослав Гадзало.

Він вважає за доцільне відновити законодавчу норму про направлення земельного податку та надходжень від відчуження земель комунальної чи державної власності засобів на вирішення проблем, пов’язаних зі збереженням і покращенням родючості ґрунтів.

Не менш важливим, на думку вченого, є те, що земельні відносини повинні регулюватися не окремими численними законодавчими актами, а єдиним законом.

«Вважаємо, що питаннями управління земельними ресурсами повинен займатися єдиний орган центральної виконавчої влади в особі Дерєгеокадастра з наданням йому великих повноважень з контролю раціонального використання земель, виконанням функцій з охорони родючості ґрунтів», ‒ заявив Ярослав Гадзало.

На його думку, концентрація великих масивів земель і робота великих агропідприємств повинні регулюватися територіальними громадами.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!