Агромаркет

На Вінниччині запустили першу в Україні біогазову станцію з вітчизняним обладнанням

На Вінничині на базі ТзОВ «Юзефо-Миколаївська АПК» офіційно відкрилася перша черга біогазового комплексу потужністю 3,2 мВт. Сума інвестицій у будівництво електростанції становить 11 млн євро.

Про це повідомляється на сайті Вінницької ОДА.

Як зазначається, це перша в області промислова біогазова електростанція і перша в Україні, – побудована і оснащена українським технологічним обладнання. Обладнання виготовлено на Козятинському машинобудівному підрозділі Української технологічної компанії, що на Вінниччині. Наразі підприємство експортує технологічне обладнання в різні куточки світу – до ЄС, Азії, Америки.

», – наголосив заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк.

Потужність станції – 3 МВт. Голландська технологія отримання біогазу дозволяє переробляти не тільки відходи, а й вторинні матеріальні ресурси агропромислового виробництва з коефіцієнтом трансформації більше 75%.

На станції створено робочі місця для 50 співробітників та близько 500 працівників. Крім електроенергії, вироблятиметься теплова енергія та ефективне органічне добриво – активна біомаса мікроорганізмів та гумінових кислот. Перероблятиметься жом місцевого заводу, заводів Гайсина, Саливінки та Жданівки, а також меляса, гичка, пожнивні залишки, силос тощо.

Якщо природі потрібно десятки років для синтезу гумусу – в біореакторі він формується за лічені дні. Добрива повертаються назад в ґрунт та відновлюють чорнозем. Переробка сировини на біогаз та органічні добрива може забезпечити заміну мінеральних добрив не менше як на 65%, що є надійним підґрунтям  для енергетичної та екологічної безпеки.

«Реальний збір урожаю зернових культур в Україні складає 100 млн. тонн на рік. При цьому кількість органічних залишків, які перегнивають, складає не менше 150 млн.тонн на рік. Переробка таких ресурсів забезпечить синтез біогазу не менше еквіваленту 50 млд.мприродного газу при потребах 25 млрд», – ідеться в повідомленні.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!