Агромаркет

На українських аграріїв чекає сезон низьких цін, - думка

На українських аграріїв чекає сезон низьких цін, - думка

Одним з чинників, що впливатиме на ціноутворення на ринку зерна в Україні, буде його надмірна пропозиція у світі.

Про це у своїй статті для The Ukrainian Farmer розповіла заступник директора ProAgro Group Марія Колесник.

За її словами, відповідно до серпневого прогнозу USDA, загальне світове виробництво зерна у 2023/24 МР стано-витиме рекордні 2,3 млрд тонн, з яких пшениці — 793,4 млн тонн. Надмірна пропозиція зерна вже спричинила значний тиск на світові ринки, і це суттєво позначилось на цінових трендах — ціни на зерно у світі вже на старті сезону суттєво впали, порівнюючи з аналогічними тогорічними показниками. Рік до року цінове просідання становило в середньому 100 дол. на тонні зерна.

«Для прикладу, станом на початок липня поточного року експортні ціни на пшеницю на базисі FOB Чорне море для поставок у серпні-жовтні впали до позначок 230–235 дол./т, тоді як рік тому вони коливались у діапазоні 360–370 дол./т. На жаль, дисконт на українське збіжжя після закриття зернового коридору виріс з 20 до 40 дол./т. Тому я вважаю, що на українського аграрія наразі чекає сезон із низькими цінами», – зауважила Марія Колесник.

На переконання експерта, на ринку кукурудзи для українських виробників ситуація ще сумніша, бо її експортна ціна наразі опустилася нижче за психологічний рівень у 200 дол. і становить 190 дол./т. Румунська кукурудза нового врожаю з поставками в жовтні поточного року наразі контрактується біля позначки 210 доларів за тонну зерна, тоді як рік тому аналогічні контракти укладали за ціною 320 дол. за тонну зерна.

Раніше експертка спрогнозувала подальше зниження внутрішніх закупівельних цін на зерно.