Агромаркет

На ринку пшениці знову правитимуть бал ведмеді

У своїй жовтневій доповіді, оприлюдненій напередодні, аналітики USDA вчергове підвищили рівень кінцевих запасів пшениці у світі в сезоні 2019/20 МР на 1,3 млн тонн до рекордних 287,8 млн тонн.

Зниження прогнозу виробництва пшениці через несприятливі погодні умови Австралією на 1 млн тонн – до 18 млн тонн зерна, було повністю компенсоване збільшенням її виробництва в Європейському Союзі на аналогічний обсяг – до 152 млн тонн.

Разом з тим зменшення оцінки виробництва для Канади та США на 300 та 500 тис. тонн відповідно світовою торгівлею швидше за все буде проігноровано, оскільки загальний прогноз виробництва залишається на рекордно високому рівні у 765,3 млн тонн зерна.

Як повідомила AgroTimes заступник директора ProAgro Group Марія Колесник, для України є вкрай несприятливим фактом збільшення обсягів і виробництва і експорту пшениці країнами ЄС.

«По-перше, збільшення експортної пропозиції європейської пшениці на 500 тис. тонн спричинить додатковий тиск на ціни на традиційно спільних для наших країн ринках, зокрема, Єгипту та решти країн Північної Африки. По-друге, більш висока пропозиція фуражної пшениці на внутрішньому європейському ринку знижуватиме попит на ньому на українську кукурудзу», – зазначила Марія Колесник.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!