Агромаркет
Головне:
Агромаркет

На рахунки ДПЗКУ повернули 229 млн грн

Поділитись:
На рахунки ДПЗКУ повернули 229 млн грн

 

У ДПЗКУ триває активна робота з повернення дебіторської заборгованості попередніх років. В результаті вжитих заходів на рахунки корпорації наразі повернуто 229 млн грн. Про це повідомив заступник директора департаменту економічної безпеки та фінансових ризиків ПАТ «ДПЗКУ» Андрій Коваленко.

«Практично вся дебіторська заборгованість перед ДПЗКУ утворилася протягом 2013–2014 років унаслідок численних фактів зловживань службовим становищем посадовими особами корпорації та пов’язаними контрагентами щодо незаконного заволодіння грошовими та матеріальними активами товариства. Загалом, сумарна дебіторська заборгованість у гривневому еквіваленті за 2013–2014 роки становила 800 млн гривень, із яких майже 230 млн ми вже повернули. Робота в цьому напрямі триває», — зазначив заступник директора департаменту.

Також, як розповів Андрій Коваленко, протягом 2015–2016 рр. у ДПЗКУ вживали заходів щодо повернення боргів за 15 зовнішньоекономічними контрактами 2013–2014 рр., укладених з 5 офшорними компаніями, загальна сума заборгованості за якими становить 132 млн дол. США. Внаслідок проведеної за цей період роботи отримано 14 позитивних судових рішень щодо стягнення з компаній-нерезидентів на користь ПАТ «ДПЗКУ» дебіторської заборгованості на суму понад 132 млн дол. США (з урахуванням штрафних санкцій), із яких — 3 рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду (МКАС) при ТПП України, 5 рішень міжнародного арбітражу ГАФТА (м. Лондон) і 6 рішень Господарського суду м. Києва.

Загалом за ініціативою керівництва корпорації правоохоронні органи наразі розслідують 140 кримінальних проваджень, із яких 4 — за зверненнями корпорації до Служби безпеки України, 2 — Національного антикорупційного бюро України, 115 — Національної поліції, 15 — за зверненнями до Генеральної прокуратури та 4 — до Державної фіскальної служби.

Як повідомлялося раніше, починаючи з 2015 року керівництво ДПЗКУ ввело заборону на торгівлю з офшорними компаніями та впровадило суворий фінансовий контроль за торговими операціями, завдяки чому забезпечено 100% виконання зовнішньоекономічних і форвардних контрактів. Як наслідок, відвантаживши на експорт у 2015/16 МР близько 3,1 млн тонн зернових, компанія не лише повністю отримала валютну виручку, а й стала лідером з експорту українського зерна.

AgroNews

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!