На Полтавщині в обігу перебуває 3,24% від загальної кількості сільгоспземель
Усього за весь час існування ринку земель, в обіг потрапили 1,53% від усіх сільгоспземель України, або 1,87% – для тих територій, ринок землі на яких не ускладнений бойовими діями.
Про це йдеться у аналітичному огляді ринку земель в Україні, підготовленому «KSE Агроцентр» спільно з Програмою USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО).
За понад три роки існування ринку землі Україна поки відстає за цим показником від розвинутих ринків більш ніж удвічі, переважно через неспровоковану агресію рф.
Попри повномасштабне вторгнення, показники у регіонах із найліквіднішим ринком в цілому відповідають показникам розвинутих економік.
Так, у Полтавській області за три роки існування ринку земель сільгосппризначення в обігу перебувало 3,24% від загальної кількості сільгоспземель. До речі, це єдина область, де сукупна площа земель в обігу перевищує тривідсотковий барʼєр.
Ще у 6 областях сукупна площа земель в обігу за весь час ринку землі перевищує 2% – це Хмельницька (2,65%), Дніпропетровська (2,59%), Харківська (2,47%), Кіровоградська (2,41%), Вінницька (2,20%) та Сумська (2,06%) області.
Найнижчі показники обігу сільгоспземель мають області, які зазнали суттєвого впливу від повномасштабного вторгнення (Луганська (0,33%), Донецька (0,43%) та Запорізька (0,57%) області), а також ті регіони, де ринок землі ускладнений малим розміром сільськогосподарських ділянок, а відтак високими трансакційними витратами на гектар при оформленні угоди купівлі-продажу – Львівська (0,69%) та Івано-Франківська (0,64%) області.
Нагадаємо, ціни на землю у деяких регіонах знизились на 10-16%.