Агромаркет

На Миколаївщині за результатами земельних торгів істотно зріс розмір орендної плати

За неповний 2019 рік у Миколаївській області на земельних торгах реалізовано право оренди на 169 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Загальна площа переданих в оренду ділянок склала 3,3 тис. га.

Про це повідомляє прес-служба Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області.

Найбільш активно земельні аукціони проводилися у Снігурівському (24 земельні ділянки площею 607,2 га), Первомайському (21 ділянка площею 213,8 га) та у Баштанському (16 ділянок площею 473,9 га) районах Миколаївської області.
Стартова річна орендна плата за користування земельними ділянками була визначена на рівні 8,08 % від нормативної грошової оцінки земель.

«За результатами земельних торгів розмір орендної плати у середньому по області вдалося підвищити до 257,41 % від нормативної грошової оцінки. Середня ставка при цьому склала 24,53 % від нормативної грошової оцінки земельних ділянок», – йдеться в повідомленні.
Для порівняння, у 2018 році на земельних торгах було реалізовано право оренди на 157 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 3,5 тис. га.

У 2018 році стартовий розмір річної орендної плати за продані на торгах земельні ділянки в середньому становив 8% від нормативної грошової оцінки, за результатами торгів – 19,25 %.

Чинниками, що зумовили зростання орендної плати, стали підвищення стартової ціни лота, а також зростання конкуренції за ділянки. У результаті надходження до бюджетів у 2019 році збільшились до 9,60 млн гривень проти 9,57 млн гривень за підсумками 2018 року.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!