Агромаркет

На Миколаївщині відновили пошкоджену бойовими діями лісосмугу

На Миколаївщині відновили пошкоджену бойовими діями лісосмугу

Всесвітній фонд природи WWF-Україна та The HALO Trust в Україні разом зі Снігурівською громадою в Миколаївській області відновили пошкоджену війною лісосмугу. 

Про це повідомляє пресслужба WWF-Україна.

Для Миколаївщини експерти врахували особливості регіону та підібрали відповідні види рослин. У майбутньому лісосмуга стане стійким насадженням, яке захистить агроугіддя від пилових бур, суховіїв, сприятиме підвищенню врожайності та слугуватиме екокоридорами для флори й фауни.

Восени 2024 року фахівці обстежили ділянки розмінування поблизу села Тамарине Снігурівської громади, відібрали зразки ґрунту та розпочали розробку плану відновлення.

До висадки долучилися жителі громади, м. Миколаєва та експерти, які за менш ніж 5 годин та у 10 пар рук висіяли понад 1000 жолудів та висадили понад 100 плодових рослин. Перший крок до відновлення лісосмуги став можливим завдяки підтримці Снігурівської міської ради та фінансуванню Міністерства закордонних справ Великого Герцогства Люксембург. 

 «Сьогодні майже кожна друга розмінована ділянка в Миколаївській області містить залишки лісосмуг, які були пошкоджені внаслідок воєнних дій та пожеж. Деякі ділянки ще до повномасштабного вторгнення потерпали від незаконних рубок. Наша спільна з WWF-Україна ініціатива з відновлення лісосмуг має на меті привернути увагу законотворців до цієї проблеми та допомогти розробити механізми фінансування такої діяльності. Цей проєкт є вагомим доповненням до системної роботи місцевої влади, землевласників, фермерів, без якої масштабне післявоєнне «зелене» відновлення України буде неможливим», — коментує Сергій Щербак, експерт-еколог The HALO Trust в Україні.

Понад 80% регіону зайнято агроугіддями, а рівень розораності подекуди сягає 85%, тоді як в Європі цей показник становить 25%. Активні бойові дії та тривала окупація територій загострили проблему. За даними нещодавніх досліджень, лісосмуги поблизу лінії фронту втратили свою функціональність майже на 57% — це суттєво знижує сільськогосподарські спроможності регіону. Особливо у такому вододефіцитному регіоні лісові смуги здатні зменшувати випаровування, що безпосередньо позначиться на підвищенні врожайності.

Нагадаємо, лісосмуги підвищують урожайність зернових на 20%.