Агромаркет

На Луганщині зібрали найбільший урожай за 30 років

На Луганщині зібрали найбільший урожай за 30 років

На Луганщині цьогоріч урожай зерна перевищив минулорічний на 110 тис. тонн. Таким чином, аграрії зібрали найбільший обсяг збіжжя за останні 30 років. Наразі область виробляє в 19 разів більше зерна, ніж споживає.

Про це повідомляє Департамент агропромислового розвитку Луганської облдержадміністрації.

 «Наші аграрії перевищили минулорічний рекордний врожай озимої пшениці на 20 тис. тонн, зернових і зернобобових у цілому на 110 тис. тонн. Слід зазначити, що такого врожаю на Луганщині не було протягом 30 років. У 2020 році на проведення весняно-польових робіт витрачено 4,1 млрд гривень. До речі, за останні роки оновлення машино-тракторного парку області досягло майже 30%», –  відзначає заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Любов Безкоровайна.

Вона також зазначила, що основною складовою підвищення врожайності сільськогосподарських культур у їх області є використання мінеральних добрив. Відтак, місцеві аграрії в період весняно-польових робіт внесли 73,3 тис. тонн добрив, що на 6,3 тис. тонн більше, ніж в минулому році. Підкреслюють, що фермери використовують добрива переважно місцевого виробника.

«Загалом на сьогодні обмолочено 390 тис. га площ зернових (98%), намолочено 1 млн 300 тис. тонн. Урожайність складає 35,8 ц/га. Область виробляє в 19 разів більше зерна, ніж споживає, отже повністю гарантує продовольчу безпеку. Крім того, аграрії вже провели сівбу основних озимих культур на площі 292 тис. га»,  – додає Любов Безкоровайна.