Молоко другого ґатунку прийматимуть на переробку на будь-які цілі до 2020 року
1 липня 2018 року набув чинності ДСТУ 3662:2015 «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови». Він спрямований на підвищення вимог до якості молока і врегулювання використання молока другого ґатунку тільки в певних цілях.
Молоко другого ґатунку прийматиметься переробними підприємствами на будь-які цілі до 1 січня 2020 року, повідомили у Мінагрополітики.
З 1 січня 2020 року по 1 січня 2022 року буде встановлено перехідний період, протягом якого молоко другого ґатунку також прийматиметься, але вже виключно в технічних цілях – для виробництва нехарчових продуктів (наприклад, кормів для тварин або казеїну).
«З 1 липня нічого не змінилося, молоко другого ґатунку не відмінили, – запевнила заступник міністра аграрної політики та продовольства Олена Ковальова під час інтерв’ю одному з українських телеканалів. – Селяни та всі ті, хто виробляє молоко, можуть спокійно його здавати на підприємства до 1 січня 2020 року».
Тобто до 2020 року молоко абсолютно всіх ґатунків, у тому числі і другого, приймається і використовується молокопереробними підприємствами для харчових цілей, наголосила вона.
Разом з цим для підвищення якості молока та встановлення єдиних, адаптованих до норм ЄС вимог щодо безпечності, якості та гігієни при виробництві та введенні в обіг молока, молозива та молочних продуктів Мінагрополітики розробило проект наказу «Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів».
Ці вимоги мають на меті запровадити належну виробничу практику виробництва, переробки, введення в обіг молока та молочних продуктів.
Додати коментар