Агромаркет

Молочний кооператив оформив першу аграрну розписку

Молочний кооператив оформив першу аграрну розписку

В Україні вперше оформили фінансову аграрну розписку, за якою кредитором є сільськогосподарський обслуговуючий кооператив молочного напряму, а позичальником – член цього кооперативу.

Про це повідомили в проєкті IFC «Аграрні розписки».

Так, СОК «Жовтневий» вперше надав грошові кошти своєму члену для утримання корів. Заставою за розпискою є майбутній урожай озимої пшениці, яка буде використана для виготовлення кормів для молочного стада.   

Раніше аграрні розписки були випробувані в ягідних кооперативах, де кредитним ресурсом були саджанці, зазначили в IFC.

СОК «Жовтневий» також вирішив створити фонд підтримки розвитку молочного бізнесу членами кооперативу. Для цього був розроблений механізм використання фінансових аграрних розписок для фінансування придбання обладнання та матеріалів членами кооперативу.

«Перш за все ця ініціатива була підтримана членами кооперативу, які планують збільшувати поголів’я до 10 і більше голів, – зазначив голова СОК «Жовтневий» Руслан Горенко. – Ми сподіваємося, що це також дозволить збільшити обсяги збирання молока і підвищити його якість».

Отримувач коштів, член СОК «Жовтневий» Андрій Ігнатенко заявив, що давно планував покращити умови утримання тварин, але в достатній кількості грошей не було.

«Ми, як і більшість членів кооперативу, підтримали ініціативу створення фонду, з якого можна було б отримати позику, – розповів він. – Ми звернулися до правління кооперативу, підготували бізнес-план, пройшли співбесіду і були затверджені правлінням на отримання фінансування. Ми підготували документи і протягом двох годин оформили аграрну розписку».

За словами Андрія Ігнатенка, за рахунок отриманих коштів він планує придбати дощувальну машину для забезпечення кормової бази та зробити реконструкцію стайні, що дозволить збільшити поголів’я тварин і підвищити продуктивність.

Нагадаємо, вітчизняні сільгоспвиробники з початку 2019 року оформили аграрних розписок на суму 8 млрд грн.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!