Агромаркет

Молдова припинила ліцензування імпорту зернових та олійних

Ліцензійна комісія з імпорту зернових та олійних культур Молдови, яка діяла на підставі Закону №. 160/2011, завершує свою діяльність.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства сільського господарства та харчової промисловості Молдови.

У відомстві нагадали, що ліцензування імпорту зернових та олійних може здійснюватися протягом максимального періоду 3 місяці, який може бути продовжений лише один раз максимум на 3 місяці. Таким чином, максимальний термін, протягом якого може застосовуватися ліцензування імпорту зернових та олійних культур, закінчився.

Ліцензійні заходи вперше запровадили 11 жовтня 2023 року, вони діяли під час надзвичайного стану (до 31 грудня 2023 року). Наступне рішення про збереження цього заходу було прийнято 5 січня 2024 року та продовжено 8 квітня з терміном дії 26 червня. За весь цей період загалом було видано 12 ліцензій на імпорт близько 69,5 тис. тонн насіння соняшника, з яких 1200 тонн затребувано для кондитерської промисловості з сортів, які не вирощуються в Республіці Молдова, і близько 44 тонн – кукурудза попкорн, з сортів і гібридів, які не вирощуються в країні.

Нагадаємо, на пункті пропуску «Рені» запрацював спільний українсько-молдовський контроль.