Агромаркет

Мін'юст спільно з поліцією збирається боротися з рейдерством

Мін'юст спільно з поліцією збирається боротися з рейдерством

Міністерство юстиції України ініціює створення спільної з поліцією групи з протидії рейдерству, внесення змін до законодавства. Окрім цього, запускає новий сервіс ‒ смс-повідомлення про зміни в реєстрі бізнесу або нерухомості. Про це повідомила перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова.

Заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Павло Мороз також розказав, що Мін’юст розробив механізми для ефективної боротьби з рейдерами. «Якщо відбувається рейдерське захоплення, перша інстанція, до якої потрібно звертатися, ‒ це Національна поліція. <…> Ми вже підготували проект, найближчим часом він буде підписаний. Це проект меморандуму з Нацполіцією й органами Міністерства внутрішніх справ. Ми хочемо створити спільну групу, яка б ефективно і миттєво реагувала на будь-які рейдерські захоплення, що відбуваються в країні», ‒ сказав заступник міністра.

Говорячи про законодавчі ініціативи в сфері посилення боротьби з рейдерством, Павло Мороз повідомив, що мова, зокрема, йде про можливості отримання на паперовому бланку свідоцтва про право власності на об’єкт, щоб уникнути наступної реєстраційної дії без цього бланка.

Окрім того, Мін’юст пропонує зрівняти права нотаріусів з іншими державними реєстраторами. Принцип екстериторіальності, як зазначив Павло Мороз, діятиме при реєстрації нового бізнесу, а внесення змін до реєстру буде можливе тільки в межах певної області.

Заступник міністра наголосив на необхідності посилення кримінальної відповідальності заявника та держреєстратора. «Як тільки кримінальна відповідальність реєстраторів і заявників буде посилена, як тільки будуть зафіксовані перші випадки арешту рейдерів, я переконаний: рейдерство в нашій країні зійде нанівець», ‒ підкреслив Павло Мороз.

При цьому він додав, що всі зазначені зміни будуть винесені на розгляд робочої групи. Законопроект буде підготовлений до кінця серпня.

За словами Наталії Севостьянової, з вересня Мін’юст вводить новий сервіс ‒ смс-інформування про будь-які зміни в реєстрі бізнесу або нерухомості.

«Ми з вересня пропонуємо нову послугу, яка буде доступна бажаючим нею скористатися. Це смс-повідомлення про будь-які зміни в реєстрі, які стосуються бізнесу або нерухомого майна. Це дозволить оперативно відреагувати, якщо що-небудь станеться з майном або побачите, що хтось вніс якісь зміни в реєстр, і відразу звернутися до правоохоронних органів для відкриття кримінального провадження і в комісію Мін’юсту, щоб оперативно скасувати ці дії», ‒ зазначила вона.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!