Агромаркет

Мінекономіки має намір підписати меморандум з учасниками зернового ринку щодо виконання форвардів

У Мінекономіки наголошують, що усі чинні зобов’язання за форвардними контрактами мають бути виконані, та розглядають можливість підписання взаємовигідного Меморандуму з учасниками зернового ринку.

Про це повідомило керівництво відомства під час зустрічі з учасниками зернового ринку.

Передбачається, що цей документ стане «дорожньою картою» для зернотрейдерів і агровиробників щодо вжиття заходів, пов’язаних із виконанням форвардних контрактів. У цьому випадку Мінекономіки виступає як платформа для досягнення домовленостей у спірних питаннях між учасниками ринку.

У ситуації, яка склалася цього року через несприятливі погодні умови та відповідні складнощі щодо виконання аграріями зобов’язань за форвардними контрактами, Мінекономіки спільно із аграрними асоціаціями, представниками Торгово-промислової палати України, народними депутатами та виробниками підтримують відкритий діалог для пошуку компромісних рішень.

Україна, як гарант світової продовольчої безпеки, незважаючи на складнощі, пов’язані з пандемією коронавірусу, має й надалі виступати надійним партнером щодо безперебійного постачання сільськогосподарської продукції на зовнішні ринки.

Нагадаємо, через невиконання форвардних контрактів український агросектор може недоотримати $11-12 млрд.

Як повідомлялося, Risoil заохочуватиме добросовісних виконавців форвардних контрактів.