Агромаркет

Майже 530 аграріїв Одещини отримають компенсацію за втрачений врожай

Згідно із зведеною відомістю обласної комісії Одеської області на державну компенсацію за повну втрату врожаю претендують 528 аграріїв.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України за результатами засідання робочої групи з відшкодування втрат від пошкодження посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Згідно із даними зведеної відомістю обласної комісії Одеської області, якою було подано документи відповідно до термінів, та відповідно до пункту 9 Порядку використання коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2021 року № 885, кількість отримувачів становить 528, загальна площа на яку надається дотація відповідно становить – 22959,69 гектарів. 

 «Нам потрібно зробити все, щоб постраждалі фермери отримали обіцяну державну компенсацію. Оскільки, саме малі фермерські господарства створюють робочі місця в сільській місцевості, а  підтримка від держави в розмірі 4700 грн на га допоможе їм не втратити рік і пересіяти чи змінити культуру», – зазначив Тарас Висоцький.

У міністерстві зазначають, що у 2021 році дотація надається за повністю втрачені (загиблі) посіви починаючи з 1 січня 2020 року.

Наприкінці 2020 року депутати облади більшістю голосів пітримали зміни до Програми розвитку АПК Одеської області на 2019-2023 роки “Аграрна Одещина” задля виділення постраждалим внаслідок посухи аграріям компенсації.