Агромаркет

Логістичні проблеми та слабкий попит тиснуть на експортну вартість української кукурудзи

Експортні котирування на українську кукурудзу на базисі FOB і СРТ-Одеса для поставок у грудні перебувають під впливом різних чинників. Частина експортерів вважають ціну на кукурудзу на базисі CPT завищеною, оскільки рівень цін на базисі FOB залишається стабільним.

Про це повідомляє Refinitiv Agriculture на своєму Телеграм-каналі.

«Експортні ціни на базисі FOB-Одеса на поставку української кукурудзи в грудні перебувають під тиском слабкого експортного попиту. За інформацією операторів ринку, основні імпортери неактивні в закупівлях, у результаті ціни знизилися до рівня $163-167/тонна», – йдеться в повідомленні.

Разом з тим на базисі СРТ-Одеса очікування активізації попиту на кукурудзу в січні-лютому і надія на зростання ціни, починаючи з січня, створює попит на внутрішньому ринку.

Закупівельні ціни варіюються в залежності від обсягу закуповуваних партій: за великі партії кукурудзи ціни досягають $161-162/тонна, дрібні партії торгуються нижче – близько $158-159/тонна.

«Продавці хочуть бачити високий рівень цін – $161-163/тонна для поставок у грудні (СРТ) і $165/тонна – у січні. Однак, з огляду на рівень цін на базисі FOB, ціна на базисі CPT не повинна бути вищою ніж $160/тонна», – повідомляють трейдери.

Оператори ринку відзначають ще один чинник, що ускладнює торгівлю з поставкою в грудні, – це логістика. Неможливість провести відвантаження зерна залізничним транспортом у заплановані терміни, а також заповненість портових елеваторів створюють додаткові ризики для поставок у грудні-січні.

Як повідомлялося раніше, цінова кон’юнктура ринку все ще не дає змогу аграріям масово продавати збіжжя.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!