Агромаркет

Цінова кон'юнктура ринку все ще не дає змогу аграріям масово продавати збіжжя

Ціни на більшість основних культур усе ще лишаються надто низькими, аби фермери могли наростити їх продажі. Так, вартість основних зернових наразі в середньому на 30% нижча, ніж була в цей період минулого року.

Про це AgroTimes розповів голова ФГ «Неофіти» Ігор Неофіта (Кіровоградська область).

За його словами, аграрії намагаються по змозі притримати збіжжя, особливо пшеницю, соняшник та кукурудзу, в очікуванні більш сприятливих цін. Зокрема, в господарстві «Неофіти» продають зерно виключно з розрахунку щомісячних обов’язкових витрат на зарплату, сплату податків тощо.

«Ми зараз намагаємося максимально притримати пшеницю, продаємо здебільшого кукурудзу та соняшник у тих обсягах, виручка за які дає змогу нам закрити основні щомісячні виплати. Решту збіжжя зберігаємо в очікуванні кращої ціни. Зерно перевозимо автомобільним транспортом одразу в порт. Там наразі за кукурудзу пропонують 5200-5300 грн/тонна, за соняшник – 9600-9800 грн/тонна», – зазначив Ігор Неофіта.

За його словами, автомобільна логістика цього року подорожчала, що також стримує господарства від масового збуту врожаю.

Крім того, деякі аграрії розповідають, що притримують на складах також і сою в очікуванні скасування «соєвих правок».  

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!