Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Китай обмежив імпорт американської сільгосппродукції

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Влада Китаю наказала великим державним сільськогосподарським компаніям призупинити закупівлі деяких американських сільгосптоварів, включаючи сою, оскільки Пекін стурбований ескалацією напруженості з США через їхню політику стосовно Гонконгу.

Про це повідомляє «УкрАгроКонсалт» з посиланням на Bloomberg.

Зокрема, компаніям Cofco і Sinograin було наказано призупинити закупівлі сільгосппродукції у США.

Китайські компанії також скасували невизначену кількість замовлень на американську свинину, тоді як приватним компаніям не було наказано зупинити імпорт. «Зупинка – ознака того, що перша фаза торговельної угоди між двома найбільшими економіками світу знаходиться під загрозою», – йдеться в повідомленні.

Заходи щодо обмеження імпорту були введені після того, як Дональд Трамп 29 травня розкритикував Пекін за те, що він запропонував ввести новий закон у сфері безпеки в Гонконзі. Критики стверджують, що цей закон буде придушувати інакомислення і підриває принцип «одна країна, дві системи», завдяки якому Гонконг залишається незалежним від Китаю з моменту передачі британцями в 1997 році.

Cofco і Sinograin є основними імпортерами сільськогосподарських товарів в Китаї. 29 травня вони робили запити про ціни на 20-30 вантажів американської сої, але утрималися від закупівель після того, як Дональд Трамп заявив, що введе санкції проти китайських чиновників. Пекін чекає, щоб зрозуміти, які кроки зробить Трамп, перш ніж прийняти рішення про свій наступний крок.

Трамп сказав, що США почнуть процес позбавлення частини привілейованого торговельного статусу Гонконгу, не уточнюючи, скільки змін вступить в силу і скільки буде застосовано винятків. Він також пообіцяв ввести санкції відносно китайських і гонконгських чиновників, «прямо або побічно залучених» в підрив автономії Гонконгу, хоча і не дав конкретних вказівок.

«Інвестори позитивно відреагували на зауваження Дональда Трампа, оскільки він не надав ніяких подробиць або термінів того, що може статися далі. Неясно, як скоро США перейдуть до ряду варіантів: від санкцій відносно китайських чиновників до введення тарифів в Гонконзі і до посягань на фінансову стабільність території», – йдеться в повідомленні.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: