Агромаркет

Кутовий збирається допомагати фермерам технікою за лізинговими схемами

Кутовий збирається допомагати фермерам технікою за лізинговими схемами

Ефективні господарства необхідно підтримувати не тільки грошима, а й технікою. На цьому наголосив міністр Міністерства аграрної полтіики та продовольства Тарас Кутовий в інтерв’ю «Цензор.Нет».

Він відзначив, що сьогодні є колосальний попит на техніку, але більшість її, яка представлена на ринку, ‒ для великих виробників. «Сьогодні для фермера немає сегменту, тому що він не популярний. Великі виробники мають техніку, але вони її сюди не дуже охоче везуть через відсутність грошей у фермерів», ‒ розказав міністр.

«Потрібне збільшення підтримки від держави, і не тільки грошима. Основні затрати ‒ це техніка. По техніці ми зараз ведемо переговори з корейцями і японцями, щоб через лізингові схеми допомагати фермерам», – сказав Кутовий.

Рішення про підтримку, за словами міністра має ухвалюватися не представниками держадміністрацій, а за рахунок дискусій регіональних фермерських конференцій. «За плановими проектами вони між собою вирішуватимуть, кому і скільки надати допомоги», ‒ запропонував Тарас Кутовий.

На думку очільника Мінагрополітики, для вирішення питання допомоги фермерам необхідно збільшити фінансові ліміти підтримки та надавати її тільки на кооперативи. «Наприклад, об’єднання з 5-7 фермерів отримують кожний по 1 млн грн. За ці гроші вони повинні побудувати інфраструктуру, яка зробить їх конкурентноздатними», ‒ пояснив Тарас Кутовий.

На його переконання, такі умови створять можливість фермерам отримати додаткові кошти. «Потрібно дати фермерам ресурс на кожному етапі, щоб вони збільшили свою додану вартість», ‒ підсумував міністр.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!