Агромаркет

Кутовий переконаний, що від продажу прав оренди землі виграють і власники, і орендарі

Кутовий переконаний, що від продажу прав оренди землі виграють і власники, і орендарі

Можливість продажу та застави права оренди виявить реальну ціну землі та підвищить її вартість, від чого виграють як власники, так і фермери-орендарі. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий в інтерв’ю агентству УНІАН, пояснюючи суть земельної реформи за концепцією розвитку АПК «3+5».
   
За його словами, власники паїв через продаж прав оренди зможуть отримати суттєві кошти і при цьому зберегти право власності, а орендарі матимуть змогу продати своє право оренди іншим чи взяти кредит на виробництво.

«Права оренди – це ж не просто земля. Вона обробляється, в неї вкладаються певні ресурси, вносяться добрива, це створює додаткову вартість. Крім того, той же фермер, який взяв ці паї, зможе закласти свої права оренди і отримати під таку заставу кредит. Поки що кредитування фермерів до 500 га обмежене. Плюс фермер отримає змогу вийти з бізнесу. Сьогодні, якщо він взяв на 49 років в оренду землю за суттєву суму, будемо говорити за 100-200 тис. грн, а завтра вирішить, що хоче вийти з ринку, то йому це зробити досить важко, оскільки треба на іншу особу перепідписати ці договори оренди або передати корпоративні права свого підприємства. А так він зможе просто продати право оренди», – зазначив міністр.

За словами Тараса Кутового, обіг права оренди дозволить зрозуміти, скільки коштуватиме земля після того, як буде ухвалене рішення про скасування мораторію на продаж землі.

«Коли ми зрозуміємо, які це цифри, то, відповідно, і люди певним чином вибудують своє ставлення до можливості купівлі-продажу землі. Тоді, можливо, побоювання з приводу негідної ціни розвіються. Крім того, власники паїв через продаж прав оренди зможуть фактично отримати суттєві кошти і при цьому зберегти право власності», – наголосив очільник Мінагрополітики.

Міністр підкреслив, що після запуску механізму продажу права оренди землі ціна на неї почне рости, а це в свою чергу формуватиме конкурентне фермерське середовище.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!