Агромаркет

Кукурудзі прогнозують рентабельність 40-50%

Уперше за десять років із початком збиральної кампанії закупівельні ціни на кукурудзу нового врожаю зростають.

Про це йшлося на Всеукраїнському практичному форумі «Ефективне землеробство – Прибутковий гектар».

Як розповів аналітик ринку («ПроАгро Груп») Ярослав Левицький, експортні ціни на кукурудзу наразі тримаються на рівні 270-280 доларів за тонну на умовах постачання FOB, або 255-260 доларів на базисі СРТ-порт.

Гривневі ціни на елеваторах становлять 7-7,5 тис. грн/тонна – і це, як зазначив доповідач, на рівні пікових цін минулого сезону. З поля зерно купують значно дешевше – 5-6 тис. грн/тонна, залежно від вологості.

Нагадаємо, на елеватори надходить зерно кукуруди з умістом вологи до 35% (лінк на попередню новину). Втім, на переконання фахівця, навіть за поточних тарифів на сушіння, доробка зерна кукурудзи є економічно доцільною. 

 «За усередненими даними агровиробників, собівартість вирощування 1 га кукурудзи становить цьогоріч 23-25 тис. гривень», – зазначив Ярослав Левицький, аргументуючи свою думку. –  Середня врожайність, за нашими розрахунками, становитиме 7 тонн/га. Тобто прогнозна середня собівартість тонни може досягти близько 3,5 тис. гривень. Навіть якщо за сушіння зерна доведеться заплатити 1,5 тис./ тонна, то прогнозна рентабельність виробництва кукурудзи становитиме 40-50%. Це – середній показник рентабельності за останні 5 сезонів».