Агромаркет

KSG Agro оновили кредитний рейтинг на рівні uaА+

Рейтинговий комітет РА «Експерт-Рейтинг» поновив довгостроковий кредитний рейтинг KSG Agro за національною шкалою на рівні uaА+ (рейтинг за міжнародною шкалою на рівні ВВВ. Це означає, що позичальник  або окремий борговий інструмент з рейтингом uaА характеризується високою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами. Агенція присвоїла кредитний рейтинг на основі аналізу даних консолідованої звітності KSG Agro за 9 місяців 2023 року.

Про це повідомила пресслужба агрохолдингу.

Експерти «Експерт-Рейтингу» зазначають, що показник EBITDA за підсумками 9 місяців 2023 року збільшився порівняно з показником за 9 місяців 2022 року на 66,67% до $4,54 млн, а співвідношення між розміром EBITDA за перші 9 місяців 2023 року та обсягом кредитів станом на 30.09.2023 року зросло порівняно з минулорічним показником на 6,88 п.п. до 16,53%, що є позитивним фактором.

На думку аналітиків РА «Експерт-Рейтинг» важливо, що дохід від реалізації продукції KSG Agro за 9 місяців 2023 року порівняно з аналогічним періодом 2022 року збільшився на 16,41% та склав $11,9 млн. Зростання доходу від реалізації за підсумками дев’яти місяців 2023 року відбулось за рахунок відносно низької бази порівняння в 2022 році (коли обсяги продажів компанії в першому кварталі 2022 року істотно впали із-за російського вторгнення в Україну). При цьому, в 2023 році KSG Agro почав експортувати врожай зернових культур, тим самим збільшивши обсяг продажів у порівнянні з 2022 р. Чистий прибуток KSG Agro за підсумками 9 місяців 2023 року зріс порівняно з аналогічним періодом 2022 року майже в 14 разів (на $1,24 млн) до $1,34 млн.

Агенція зазначає, що з початку російського вторгнення в безпосередній близькості від активів агрохолдингу бойових дій не відбувалося, а свинокомплекс та поля KSG Agro знаходяться в центрі України, де немає бойових дій. Також вони не постраждали від повені внаслідок підриву рф греблі Каховської ГЕС та мають альтернативні джерела водопостачання.

«Протягом дев’яти місяців 2023 року KSG Agro використовував більше власного зерна для виробництва кормів замість їх закупівлі, що зменшувало залежність агрохолдингу від зовнішніх постачальників кормових компонентів під час війни. В рамках зміни своєї стратегії, в 2023 році Група продовжує змінювати свиноматок європейської генетики на канадську генетику та обмежує кількість свиней на одній фермі (з метою зменшення ризику втрати всього поголів’я свиней у разі ракетного або безпілотного удару). Натомість збільшується поголів’я свиней за рахунок збільшення кількості ферм. Компанія успішно завершила літню збиральну кампанію, а також збирання соняшника», – йдеться у звіті РА «Експерт-Рейтинг».

Нагадаємо, KSG Agro за 9 місяців збільшив EBITDA на 67%, виручку від реалізації на 16%. Раніше за результатами першого півріччя KSG Agro оновили кредитний рейтинг на рівні uaА+.