Агромаркет

Країна може виробити понад 100 млн тонн зерна

Україна здатна виростити через 10-15 років понад 100 тис. тонн зерна, подвоївши врожайність до рівня Франції

Про це АgroTimes розповів президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов.

«Якщо фермери Франції й далі отримують удвічі більші врожаї сільгоспкультур проти нас, то я впевнений, що буде запозичено саме їхній досвід, щоб вирощувати пшеницю в середньому не по 4 т/га вартістю по 150 доларів, а по 8 т/га за тією самою ціною. І тоді економічний ефект з 1 га збільшиться як мінімум удвічі» — заявив експерт.На думку Миколи Горбачьова, за 15 років середньостатистичний фермер в Україні значно помолодшає й застосовуватиме новітні технології, що дасть нам змогу вирощувати зерна не менше, ніж Франція чи США. 

Цього року українські аграрії виростили 98,5 млн тонн зернових й олійних культур. За прогнозами Української зернової асоціації, до 2026 року країна вироблятиме 113 млн тонн зернових й олійних. 

«Думаю, що всупереч побоюванням деяких фермерів обвалу ринку у разі нарощування Україною обсягів виробництва зерна не буде», — наголосив президент Української зернової асоціації. 

На його думку, найголовнішим чинником балансу попиту та пропозиції буде збільшення населення планети. 

«Зростання населення на 2 млрд у найближчі 20–25 років потребуватиме додатково 20–25% сільгосппродукції, яку вирощуватимуть у сприятливих кліматичних умовах. Україна за своїми умовами підходить для цього», — зауважив Микола Горбачьов.

Подробиці читайте у колонці Миколи Горбачьова «Україна готова виробляти понад 100 млн тонн зерна»

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!