Агромаркет

Комітет Європардаменту затвердив досягнутий в ЄС компроміс щодо квот для України

Комітет Європардаменту затвердив досягнутий в ЄС компроміс щодо квот для України

Комітет Європейського парламенту з питань міжнародної торгівлі затвердив попередні домовленості, досягнуті в рамках міжінституційних переговорів з Радою ЄС та Європейською комісією з приводу торговельних преференцій для України.

Відповідне голосування відбулося в Брюсселі в рамках засідання комітету, повідомляє УНІАН.

«Ухвалено переважною більшістю», – заявив голова комітету Бернд Ланге.

Остаточно це рішення має бути затверджено Європейським парламентом на пленарному засіданні у липні.

14 червня в результаті міжінституційних переговорів сторони досягли компромісу, у відповідності до якого квоти на томати, пшеницю, кукурудзу та мед будуть збільшені, але не у тому обсязі, як раніше це пропонувалося Європейською комісією. Сечовину з пропозицій виключено.

Зокрема, встановлені наступні річні квоти: для меду – 3 тис. тонн, томатів оброблених – 3 тис. тонн, пшениці – 65 тис. тонн, кукурудзи – 625 тис. тонн, ячменю – 325 тис. тонн, виноградного соку – 500 л, вівса – 4 тис. тонн, круп та обробленого зерна – 7,8 тис. тонн.

Нагадаємо, 1 червня цього року Європарламент проголосував за розширення безмитних квот для України з окремими винятками. Зокрема, євродепутати підтримали внесення поправок у пропозицію Єврокомісії щодо додаткових безмитних квот для України, виключивши томати, пшеницю і сечовину з переліку продукції, щодо якої ЄК пропонувала ввести додаткові квоти. Однак внаслідок між інституційних переговорів була досягнута домовленість частково відновити пропоновані ЄК обсяги квот, виключивши з пропозиції лише сечовину.

У вересні 2016 року Єврокомісія запропонувала підвищити квоти на ряд товарних позицій з України. Йшлося про можливість збільшення квот на кукурудзу – на 650 тис. тонн, пшеницю – 100 тис. тонн, ячмінь – 350 тис. тонн, крупу й оброблене зерно – на 7,8 тис. тонн, овес – 4 тис. тонн, мед – 3 тис. тонн, виноградний сік – 500 тонн, перероблені томати – 5 тис. тонн.

Європейська правда

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!