Агромаркет

Коли очікувати періоду низьких цін на цукор

Коли очікувати періоду низьких цін на цукор

2026 року, найшвидше, буде знову насичення ринку цукром й Україна та світ увійде в період низьких цін.

Про це в статті для журналу The Ukrainian Farmer повідомив директор НПЦ «Цукробурякового виробництва», член Комітету АПК при Торгово-промисловій палаті України Олександр Коротинський.

Фахівець нагадав, що попередня хвиля низьких цін на цукор у світі спостерігалась у 2018–2020 рр. У той період внутрішня ціна на цукор у ЄС становила близько 350 євро/т, водночас вартість тонни цукрових буряків була на рівні 27–30 євро/т.

«Привабливість вирощування цієї культури зменшилась, що призвело до скорочення посівних площ. Пізніше цукровим заводам, щоб підтримати інтерес фермерів до вирощування цукрових буряків, довелось поступово збільшувати закупівельні ціни. Ураховуючи те, що з 2020 року ціни на цукор почали підвищуватися й наразі вони тримаються на високому рівні, період пікових цін не може тривати постійно. Світові цукрові лідери, такі як Бразилія, Індія, Китай і країни ЄС, почали розширювати площі під цією культурою. Україна не стала винятком із загального тренду і збільшила площі до найбільших показників за останні 5 років. За відсутності катаклізмів у світі можна очікувати значного виробництва солодкого продукту у 2025 році. В той самий час світове споживання цукру також активно зростає останнім часом. І тому навіть значне розширення посівних площ та виробіток цукру не завжди можуть задовольнити світовий ринок цукру», – зауважив Олександр Коротинський. 

За його словами, можемо очікувати, що 2026 року, найшвидше, буде знову насичення ринку, отримаємо період низьких цін і, відповідно, скорочення посівних площ. Ця циклічність нікуди не зникне. 

Нагадаємо, рішення ЄК щодо обмеження експорту українського цукру поставить розвиток галузі на паузу.