Агромаркет

Казахстан продовжив до кінця 2021 року мораторій на продаж сільгоспземель

Казахстан продовжив до кінця 2021 року мораторій на продаж сільгоспземель

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписав указ, згідно з яким мораторій на застосування ряду норм земельного законодавства, що стосуються продажу й оренди земель сільгосппризначення, продовжується на п’ять років ‒ до кінця 2021 року. Про це  повідомила прес-служба глави держави.

Наприкінці 2015 року в Казахстані були прийняті поправки до Земельного кодексу. Ними, зокрема, передбачався продаж сільськогосподарських земель у приватну власність. При цьому іноземцям та оралманам (казахам-репатріантам) землі в приватну власність передавати не планувалося, тільки в оренду на 25 років.

Навесні цього року в соцмережах в Казахстані розгорнулася кампанія проти продажу сільгоспземель у приватну власність через побоювання, що земля може виявитися у власності іноземців. Також у деяких містах пройшли несанкціоновані мітинги незгодних із змінами в Земельному кодексі.

На початку травня президент Казахстану оголосив мораторій до 2017 року на ряд положень Земельного кодексу, які викликали суспільний резонанс, а потім затвердив закон, що призупиняє окремі норми Земельного кодексу, відповідно до яких до кінця 2016 року земельні ділянки сільськогосподарського призначення не надаватимуться на умовах оренди іноземцям, особам без громадянства, іноземним юридичним особам, а також юридичним особам з іноземною участю. Крім того, державні землі сільськогосппризначення залишаться у держвласності.

За дорученням глави держави в Казахстані була створена комісія з земельної реформи.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!