Агромаркет

Казахстан: аграрії везуть менше зерна на елеватори

Казахстан: аграрії везуть менше зерна на елеватори

 

Більшість селянських і фермерських господарств Казахстану не мають уявлення, яким чином працювати в інформаційній системі електронних зернових розписок. Багато з них звертаються безпосередньо до працівників ХПП за допомогою з реєстрацією в системі АТ «Інформаційно-обліковий центр», який є оператором інформаційної системи.

Про це в інтерв’ю сайту «Светич» розповів голова Зернового Союзу Казахстану (ЗСК) Нурлан Оспанов.
За його словами, через непідготовленість зерновиробників вони воліють реалізувати зерно з токових і складських господарств, а не з елеваторів.

«За зростання загального обсягу зібраного зерна на 1 жовтня поточного року на 11,4% проти такої самої дати 2015 року кількість зерна, що залишилася в господарствах цьогоріч, зросла на 68,2% щодо минулого року»,— каже Нурлан Оспанов.
За його словами, є випадки нестабільної роботи програмного забезпечення інформаційної системи протягом робочого дня. Це призводить до порушення з боку ХПП термінів оформлення зернової розписки.

Крім того, в роботі з паперовими зерновими розписками в разі здійснення помилкового запису була можливість таку розписку зарахувати до зіпсованих і виписати виправлену. Тепер же в разі підписання зернової розписки з ненавмисною помилкою (опискою), такої можливості немає, навіть з обопільної згоди власника зерна та ХПП.

«На сьогодні єдиною можливістю виправити ненавмисну помилку в рамках чинної інформаційної системи можна тільки за допомогою вивезення зерна з ХПП та повторного його завезення (з проставленням дати відвантаження зерна, виставленням рахунку на відвантаження та приймання зерна, оплату даних рахунків власником зерна), і лише тоді випустити нову, правильно оформлену розписку», — пояснює голова Зернового Союзу Казахстану.

Elevatorist.com

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!