Агромаркет

Капітальні інвестиції в сільське господарство зростуть не менше, ніж у 1,5 рази ‒ експерт

Капітальні інвестиції в сільське господарство зростуть не менше, ніж у 1,5 рази ‒ експерт

Очікується, що загальна сума капітальних інвестицій у сільське господарство за 2016 рік складе не менше 44 млрд грн.

Про це повідомили у Національному науковому центрі «Інститут аграрної економіки».

За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, у 2016 році обсяги капітальних інвестицій в сільське господарство зростуть не менше, ніж у 1,5 рази, заявив завідувач відділу інвестицій цієї установи Микола Кісіль.

Особливо високі темпи зростання капітальних інвестицій у сільське господарство у цьому році обумовлюються, зокрема, сприятливою для нього і несприятливою для харчової промисловості фазою циклу Кузнеця (цикл, який триває приблизно 15-25 років, протягом якого відбувається масове оновлення основних технологій), пояснив експерт.

Крім того, вони спричинені сплеском інвестиційної активності після її спаду в 2014 році через військові події, оптимістичними оцінками інвесторів щодо очікуваних ризиків цих подій, а також високим рівнем інвестиційної привабливості виробництва і збуту сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки, зростання експортного потенціалу.

Аналіз даних динаміки обсягів прямих іноземних інвестицій свідчить, що в 2016 році вони подолали нижню точку рецесії. У наступні періоди слід очікувати на їх помірне зростання, підсумував Микола Кісіль.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!