Агромаркет

Качка розповів, з якими країнами Україна хоче укласти преференційні угоди

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства ініціюватиме перемовини щодо укладення преференційних угод із Північною Африкою (від Єгипту до Марокко), можливо, з Йорданією, а також із Китаєм, Індією та США.

Про це заявив в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Качка.

«З нових пріоритетів – намагання забезпечити собі конкретну перевагу на можливих для нас ринках, де ми не маємо режиму вільної торгівлі й програємо конкуренцію країнам, котрі мають угоди про вільну торгівлю або преференційні угоди, – зазначив він. – Зокрема, йдеться про те, щоб нинішнього року (це за планом, він залишається на порядку денному) розпочати переговори й укласти так звані преференційні угоди (тобто спрощені угоди про вільну торгівлю) таким чином, щоб зосередитися на товарах, які є взаємовигідними для обох країн, і лишити домовленості щодо найбільш чутливих товарів на майбутні періоди».

Крім того, є програма з відкриття нових ринків, закладена у попередні роки, додав Тарас Качка. «Це, передусім, календар оновлення Угоди про асоціацію з ЄС – ми до цього активно готуємось, – зазначив він. – Є багаторічна робота над Угодою про вільну торгівлю з Туреччиною. Є домовленість із Канадою щодо оновлення Угоди про вільну торгівлю».  

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями