Агромаркет

Кабмін ухвалив захист даних Держгеокадастру за допомогою технології Blockchain

Кабмін ухвалив захист даних Держгеокадастру за допомогою технології Blockchain

Кабінет міністрів України ухвалив постанову щодо посилення захисту даних Державного земельного кадастру шляхом впровадження технології Blockchain.

Про це повідомили у Держгеокадастрі.

Ця технологія є найбільш досконалою з існуючих на сьогодні у світі у сфері захисту інформації, наголосив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.

«Застосування технології Blockchain гарантує збереження даних Державного земельного кадастру та унеможливить стороннє втручання в систему», – підкреслив він.

При провадженні Blockchain експертну допомогу Мінагрополітики надаватиме міжнародна антикорупційна організація «Transparency International Україна», яка згодом здійснюватиме зовнішній аудит коректності функціонування системи.

Також постановою передбачено переведення всіх аукціонів, які проводяться щодо оренди державних земель, в онлайн-режим.

Завдяки впровадженню системи електронних земельних торгів у режимі реального часу безперервно і відкрито для необмеженого кола осіб здійснюватиметься збір, візуалізація та зберігання інформації про об’єкти земельних торгів, проводитися авторизація учасників торгів, а також надання, зіставлення і прийняття їх цінових пропозицій.

«Електронний формат аукціонів дозволить забезпечити новий рівень прозорості та відкритості, залучити максимальну кількість учасників, – відзначив Максим Мартинюк. – Дуже показово, що цей проект реалізується в сфері земельних відносин, яка довгий час залишалася однією з найбільш корупціногенних у державі. Будь-який користувач мережі Інтернет матиме можливість спостерігати за процесом розпорядження державними землями».

За його словами, для запуску електронного формату земельних торгів буде розроблено спеціальне програмне забезпечення та додаток до смартфону. Запуск платформи очікується у жовтні 2017 року.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!