Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Із 10,5 млн га державних сільгоспугідь «гуляють» не більше 20% земель

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Із 10,5 млн га сільгоспугідь, що перебувають у державній власності, вільними залишаються не більше 20% земель, або близько 2 млн га, більшість із яких – деградовані, заліснені або заболочені.

Про це повідомив експерт з питань управління земельними ресурсами проєкту USAID «Підтримка аграрного та сільського розвитку» Сергій Кубах під час «Земельного віче», повідомляє кореспондент AgroTimes.

За його словами, 10,5 млн га сільгоспугідь державної власності – це дані обліку землі 2013-14 років. З них 4,5 млн га перебувають в оренді, 0,5 млн га було передано в особисті селянські господарства учасникам АТО, 0,5 млн га перебувають у постійному користуванні Національної аграрної академії наук, 1 млн га – в постійному користуванні державних сільгосппідприємств.

«Згідно з актами та матеріалами інвентаризації, 1,5 млн га передано в комунальну власність ОТГ, але з них зареєстровано було лише 700-800 тис. га. Ще частина державних сільгоспугідь перебуває на окупованій території (це близько 1 млн га). Тобто, якщо відняти, в нас залишається всього 2 млн га вільних угідь, у які входять деградовані землі, заліснені, заболочені, які, можливо, вже і не можна використовувати», – зазначив Сергій Кубах.

Крім того, за словами експерта, сільгоспугідння було передано в комунальну власність близько 700 ОТГ. Тобто в 2 млн га «вільних» земель входить ще та частина, яка має бути передана ще не створеним ОТГ.

Також, на думку Сергія Кубаха, об’єднані громади повинні переходити до комплексного просторового планування.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!