Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Із 10,5 млн га державних сільгоспугідь «гуляють» не більше 20% земель

Із 10,5 млн га сільгоспугідь, що перебувають у державній власності, вільними залишаються не більше 20% земель, або близько 2 млн га, більшість із яких – деградовані, заліснені або заболочені.

Про це повідомив експерт з питань управління земельними ресурсами проєкту USAID «Підтримка аграрного та сільського розвитку» Сергій Кубах під час «Земельного віче», повідомляє кореспондент AgroTimes.

За його словами, 10,5 млн га сільгоспугідь державної власності – це дані обліку землі 2013-14 років. З них 4,5 млн га перебувають в оренді, 0,5 млн га було передано в особисті селянські господарства учасникам АТО, 0,5 млн га перебувають у постійному користуванні Національної аграрної академії наук, 1 млн га – в постійному користуванні державних сільгосппідприємств.

«Згідно з актами та матеріалами інвентаризації, 1,5 млн га передано в комунальну власність ОТГ, але з них зареєстровано було лише 700-800 тис. га. Ще частина державних сільгоспугідь перебуває на окупованій території (це близько 1 млн га). Тобто, якщо відняти, в нас залишається всього 2 млн га вільних угідь, у які входять деградовані землі, заліснені, заболочені, які, можливо, вже і не можна використовувати», – зазначив Сергій Кубах.

Крім того, за словами експерта, сільгоспугідння було передано в комунальну власність близько 700 ОТГ. Тобто в 2 млн га «вільних» земель входить ще та частина, яка має бути передана ще не створеним ОТГ.

Також, на думку Сергія Кубаха, об’єднані громади повинні переходити до комплексного просторового планування.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали