Агромаркет

Ініційовано створення робочої групи для розв’язання логістичних проблем з експортом зерна

Ініційовано створення робочої групи для розв’язання логістичних проблем з експортом зерна

 

В ході зустрічі ради з питань перевезення зернових вантажів залізницею міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий запропонував створити робочу групу із залученням керівництва Мінінфраструктури та «Укрзалізниці» для вирішення нагальних інфраструктурних питань в контексті експорту зерна.

– Моя пропозиція: давайте створимо робочу групу із залученням керівництва Мінінфраструктури та «Укрзалізниці» й розв’яжемо цю проблему. Експорт має перспективи для росту. Якщо сьогодні ми не внесемо корективи, завтра матимемо ще більше труднощів», — зазначив міністр.

На його переконання, всі гравці ринку мають бути в рівних умовах і мати однаковий доступ до інфраструктури перевезення.

– Моя позиція чітка — абсолютно всі суб’єкти господарювання повинні бути на рівних умовах. Хотілося б відпрацювати злагоджений механізм, який в подальшому дасть змогу збільшувати обсяг експорту зернових», — наголосив Тарас Кутовий

За прогнозами аграрного міністра, експорт зернових у 2016/17 МР очікується в межах 40 млн тонн і висловив сподівання, що ця цифра щороку тільки зростатиме. Для порівняння: торік експорт становив 39 млн тонн, а позаторік — 34,5.

Якщо таке станеться, то це матиме оптимістичні перспективи лише за удосконалення умов логістики експорту зерна.

На сьогодні у структурі перевезень зерна на експорт в порти України постачається залізничним транспортом — 63% вантажів, автомобільним транспортом — 31–32, річковим — 4–5%.

Також на нараді порушили питання підвищення потенціалу залізничного транспорту, розбудова та ремонт автомобільних шляхів, а також розвиток річкового транспорту.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!