Агромаркет

Індекс цін ФАО на рослинну олію досягнув історичного максимуму

Показник світових цін на харчові продукти збільшився у січні, переважно через обмеження пропозиції рослинних олій.

Про це повідомляє пресслужба Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО).

Згідно із доповіддю організації, індекс продовольчих цін ФАО в середньому становив 135,7 пункту в січні, що на 1,1 відсотка вище, ніж у грудні. Значення цього Індексу дозволяє щомісяця відстежувати коливання світових цін на найпопулярніші продовольчі товари.

Найбільше за минулий місяць зросло середнє значення Індексу цін ФАО на рослинну олію: після деякого зниження у грудні воно збільшилось на 4,2 відсотка, досягнувши нового історичного максимуму. Зростання торкнулося котирування всіх основних видів рослинних олій, чому сприяло збільшення цін на сиру нафту. Ціни на пальмову олію зросли в основному через побоювання, зумовлені можливим скороченням експортної пропозиції до Індонезії – головного світового експортера цього продукту; котирування соєвої олії підтримав сильний імпортний попит, насамперед із боку Індії; зростанню цін на ріпакову олію сприяло подальше скорочення пропозиції; а котирування соняшникової олії зросли через зниження пропозиції та посилення попиту на імпорт на міжнародних ринках.

Говорячи про зростання цін на рослинну олію, Бубакер Бен-Бельхассен, директор Відділу ринків та торгівлі ФАО, заявив: «Зростання цін на рослинні олії, які досягли нових рекордних рівнів, були спричинені зниженням експортних можливостей, а також іншими факторами, що обмежують пропозицію, насамперед дефіцитом робочої сили та несприятливими погодними умовами. Є підстави вважати, що наслідки цих факторів у короткостроковій перспективі подолати не вдасться».

Нагадаємо, експорт олійно-жирової продукції зріс майже на 20%. Раніше USDA знизив прогноз світового виробництва олійних культур.