Агромаркет

Імпорт добрив через кордон починає поступово відновлюватись

Імпорт добрив через кордон починає поступово відновлюватись

Згідно з останніми повідомленнями операторів ринку добрив, імпорт добрив через кордон починає поступово відновлюватись і  митниця повертається до стандартної системи перевірок. Починаючи з цього тижня, контроль походження товарів здійснюється шляхом перевірки відповідних документів, як це передбачено міжнародними договорами та чинним законодавством України.

Про це повідомляє пресслужба УКАБ.

В середині січня були масові звернення від учасників ринку про те, що Державна митна служба відмовлялась розмитнювати добрива, що не пройшли перевірки в лабораторії. Це спричиняло збитки імпортерів через простій транспорту та зрив строків постачання за наявними контрактами.

«Відновлення належної системи імпорту добрив через митницю стало можливим завдяки спільним зусиллям представників ринку та за сприяння і скоординованих дій Мінекономіки, Мінагрополітики та митниці шляхом проведення відповідних зустрічей зі сторонами процесу для вирішення питання.  Так, минулого тижня за ініціативою УКАБ відбулась робоча зустріч представників операторів ринку добрив з Юлією Свириденко за участі Мінагрополітики, Мінекономіки, митниці та силових структур», – зазначають в УКАБ.  

УКАБ щиро дякує Першому віце-прем’єр міністру України – Міністру економіки України

Нагадаємо, на ринку фіксують дефіцит деяких видів добрив. Також ми писали, що в Україні запрацював новий механізм імпорту добрив.