Агромаркет

IGC збільшила прогноз рекордного виробництва зерна у світі

У новому звіті експерти Міжнародної зернової ради (IGC) підвищили прогнози виробництва зернових до 2,162 млрд тонн, що на 5 млн тонн більше, порівняно з попереднім прогнозом, та є рекордними за останні чотири роки.

Про це повідомляє Українська аграрна конфедерація.

Прогнози щодо загального рівня споживання зернових у світі також встановили рекордні показники та зупинились на позначці 2,188 млрд тонн, що на 4 млн тонн більше за дані жовтневого звіту. Загальні запаси зернових збільшились на 2 млн тонн, порівняно з жовтневими даними, але все одно залишаються на чотирирічному мінімумі, в основному через скорочення запасів кукурудзи у країнах ЄС (-2 млн тонн), США (-7 млн тонн) та  Китаї (-2,121 млрд тонн).

Очікується також світове пожвавлення торгівлі зерновими до 375 млн тонн, що є рекордним показником за останні чотири роки.

Лідером серед зернових стала кукурудза. Прогнози щодо її виробництва зросли на 5 млн тонн (до 1,103 млрд тонн), порівняно з даними попереднього звіту. Таке зростаня спричинено переважно збільшенням  розміру посівних площ під кукурудзу в США. Світовий рівень споживання кукурудзи за новими прогнозами зріс на 4 млн тонн (до 1,142 млрд тонн), порівняно з попередніми даними.

На відміну від кукурудзи, прогнози щодо виробництва пшениці не змінились, у порівнянні з попереднім звітом, та залишились на рівні 762 млн тонн. Незважаючи на те, що експерти зернової ради прогнозують на 2020/21 МР збільшення посівних площ під цією культурою на 1% – до 288 млн га, погодні умови не довзолили досягти нових пікових показників стосовно валових зборів.

Через вологу погоду в деяких регіонах ЄС осінні польові роботи були перевані, а посушлива осіння погода в Україні створила великі ризики щодо нових посівів пшениці перед зимою, при цьому площі під цю  культуру у країні також сокоротились.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!