Агромаркет

Французів запрошують розвивати агробізнес в Україні

Французів запрошують розвивати агробізнес в Україні

Досвід французьких компаній може бути застосований для розвитку аграрної переробки в Україні та впровадження європейських стандартів якості.

Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк на Форумі французьких інвесторів.

За його словами, французькі компанії демонструють інноваційні підходи до організації бізнесу в Україні, і ці практики можуть бути суттєво розширені. Зокрема, можливості для налагодження співпраці є в тваринницькій галузі, яка потребує впровадження сучасних бізнес-процесів і дуже відповідального ставлення до якості продукції.

Крім того, французький бізнес може надати експертну допомогу щодо удосконалення національних систем охорони прав на сорти рослин, здійснення контролю за сортовою та посівною якістю насіння, організації системи контролю якості виноробної продукції та адаптації до європейських практик технологічної та нормативної документації з виноградарства та виноробства. Також французькі компанії можуть стати активними учасниками процесу роздержавлення в АПК.

«В аграрній галузі більше ніж півтисячі державних підприємств. Потенційно кожне із цих 500 підприємств – окремий інвестиційний проект», ‒ підкреслив Максим Мартинюк.

Довідка

У 2016 році Україна експортувала до Франції сільськогосподарської продукції майже на $343,4 млн, або 8,1% сільгоспекспорту до країн ЄС. Загалом частка Франції в експорті сільгосптоварів до всіх країн світу за 2016 рік склала 2,2%.

До Франції постачаються такі основні українські товари: м’ясо птиці, мед, казеїн, готові чи консервовані продукти з м’яса, горіхи та ягоди, ріпак, насіння соняшнику, соняшникова та ріпакова олія, соняшникова та соєва макуха.

В Україні французькі компанії успішно реалізують двосторонні інвестиційні проекти переважно в молочній галузі та галузі насінництва.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!