Агромаркет

Епоха дешевого меду пройшла, - думка

У 2021 році ціни на мед зросли, в середньому, на 50-100 грн. за 1 літр, що обумовлено низкою причин.

Про це йшлося під час Під час інтернет-конференції в ІА «Інтерфакс-Україна».

Перш за все, причиною подорожчання меду стали складні погодні умови, через які другий рік поспіль скорочується обсяг зібраного меду кожним окремим пасічником, при цьому, витрати бджолярів на утримання пасік зростають. Відсутність залишків минулорічного врожаю також не дозволяє вирівняти ціни.  Крім того, подорожчали бджолопакети, інвентар та інструменти, препарати для профілактики і лікування хвороб бджіл.

«Меду стає менше, а дається він пасічнику складніше. Так, цієї весни вперше за багато років виник справжній дефіцит бджолопакетів – незважаючи на збільшення ціни до 1600-1800 грн. за пакет, вони розкуповувалися, як то кажуть, «з коліс». Ще приклад: раніше бджіл підгодовували 1 раз за сезон – готуючись до зимівлі. Зараз доводиться проводити підгодівлю 2 рази – навесні перед початком сезону і наприкінці  літа. Це істотно збільшує витрати пасічника. В цілому, в умовах, коли постійно зростають ціни на електроенергію, пальне, продукти харчування, вартість меду просто не може залишатися незмінною», – зазначає Руслана Плис, керівник напрямку Інтернет-торгівлі ТМ «Знатний Мед».

«Схоже, епоха дешевого меду пройшла. Треба визнати, що український мед був недооцінений – як на міжнародному ринку, так і на внутрішньому», – вважає Руслана Плис  і прогнозує роздрібні ціни на соняшниковий мед на рівні 130-150 грн. за 1 літр, 150-180 грн. на різнотрав’я, 200-300 грн. на липовий і гречаний, 300-400 грн. за 1 літр – на акацієвий. Також на 20-40% подорожчають і продукти бджільництва.

Нагадаємо, мед бджолярки з Донеччини отримав срібну медаль у Лондоні. Також ми писали, що 95% меду на Півдні – з соняшника.