Агромаркет

Емірати пояснили: заборони на експорт українських продуктів немає

Емірати пояснили: заборони на експорт українських продуктів немає

Еміратська сторона спростувала інформацію деяких українських ЗМІ щодо призупинення імпорту до ОАЕ української харчової продукції. Про це йдеться в листах Міністерства закордонних справ України та Посольства України в ОАЕ на адресу Держпродспоживслужби.

За інформацією Посольства України в ОАЕ, ця країна напряму не забороняла ввезення вітчизняних харчових продуктів, так само, як ніколи не висловлювала застереження щодо якості української продукції. Проблемне питання виникло через скасування права Центру «Альраід» видавати сертифікати «Халяль». Однак таке право було у згаданої установи лише з лютого 2014 року, а до того часу вітчизняні експортери використовували інші шляхи отримання таких сертифікатів, у тому числі і через альтернативні сертифікаційні центри в Україні і за кордоном.

У свою чергу МЗС України повідомило, що за ініціативи української сторони була проведена зустріч із тимчасово повіреним у справах ОАЕ в Україні Ахмедом Аль-Сувейді, під час якої було зазначено, що припинення визнання сертифікатів «Халяль», виданих Центром «Альраід», є суто технічним питанням та не пов’язане з якістю харчової продукції з України.

Держпродспоживслужба звернулася до компетентного органу ОАЕ з питань стандартизації та метрології (ESMA) щодо надання переліку акредитованих халяльних центрів як в Україні, так і в інших країнах, які мають право видачі сертифікатів «Халяль» при експорті харчової продукції в ОАЕ.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!