Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Експорт вітчизняного насіння зернових та олійних зріс на 15,5%, втім, перспективи невтішні, - думка

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Експорт насіння зернових та олійних культур за січень-листопад 2019 року склав $12,7 млн дол. США, що на 15,5 % перевищило показник 2018 року ($11 млн).

Про це повідомив завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення ННЦ «Інститут аграрної економіки» Олександр Захарчук.

За його словами, у структурі українського експорту насіння зернових та олійних культур традиційно домінує кукурудза. Обсяги поставок цього виду продукції на зарубіжні ринки за одинадцять місяців 2019 року у вартісному вимірі становили $8 млн, а частка кукурудзи у вітчизняному експорті насіння склала близько 64%.

Основними країнами – споживачами цього виду насіннєвого матеріалу є Білорусь, яка торік закупила 3,7 тис. тонн насіння кукурудзи на $5,6 млн, Молдова – 0,2 тис. тонн на $0,6 млн, а також Грузія – 0,4 тис. тонн на суму $0,5 млн.

Незначну кількість насіння кукурудзи закупили Румунія, Польща, Угорщина та Австрія.

За 11 місяців 2019 року зарубіжні поставки насіннєвої пшениці збільшилися більш ніж у 4 рази – з 1,799 тис. тонн у 2018 році до 8,702 тис. тонн торік.

Майже втричі проти 2018 року – до 1,908 тис. тонн – збільшився експорт жита. Крім того, торік було експортовано 159 тонн насіння ячменю та 778 тонн сорго.

Експорт гібридної кукурудзи збільшився проти рівня 2018 року на 7,8% і склав торік 4,786 тис. тонн.

Таким чином, загалом 2019 року Україна експортувала на світовий ринок 16,3 тис. тонн насіння.

«Хоч вітчизняний насіннєвий матеріал має величезний потенціал, реалізувати його стає дедалі складніше. Адже якщо досі йшлося про невизнання українських фітосанітарних сертифікатів, відносно невисоку якість українського насіння, порівняно з насіннєвим матеріалом країн ЄС та США, а також потужний захист внутрішніх насіннєвих ринків інших країн для входження іноземного, у тому числі й українського насіння, то у 2019 року проявився ще один негативний для вітчизняного селекціонера чинник», – зауважив Олександр Захарчук.

На ринку насіння закріпився новий вид продажу насіннєвої продукції, зазначив науковець. Це – насіння, вирощене іноземними компаніями на території України, дороблене на насіннєвих заводах, побудованих в Україні, і реалізоване українським аграріям.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!