Агромаркет

Експорт вітчизняного гороху в поточному сезоні буде мінімальним за останні чотири сезони, - прогноз

Україна за три місяці 2019/20 МР експортувала 201,2 тис. тонн гороху, що на 22% більше, ніж за аналогічний період 2018/19 МР, але на 35% менше, ніж було в рекордному 2017/18 МР.

Про це повідомляють аналітики компанії «Украгроконсалт».

Втім, незважаючи на активні темпи експорту гороху з України в першому кварталі сезону, експерти прогнозують скорочення його в поточному сезоні до мінімального рівня за останні чотири маркетингові роки.

Основним імпортером українського гороху в цьому сезоні залишається Євросоюз.

«Частка Євросоюзу в поставках українського гороху досягла рекордних 64%, витіснивши такі ключові раніше ринки збуту, як Індія, Туреччина та Пакистан. Крім країн Євросоюзу зростання експорту гороху з України відзначається в Таїланд і Непал», – ідеться в повідомленні.

Скорочення експорту зареєстровано в Туреччину (-48% до аналогічного періоду минулого сезону) і Пакистан (-77%).

«Росія зібрала урожай гороху на рівні минулого року. При цьому темпи експорту гороху з Росії нижчі за торішні. На відміну від України, поставки російського гороху в країни Євросоюзу скоротилися. Скорочення поставок в ЄС російські експортери компенсували нарощуванням відвантажень гороху на ринок Індії», – зазначають аналітики компанії.

На тлі зниження посівних площ під бобовими в Чорноморському регіоні, в 2019/20 МР пропозиція гороху з України і Росії на експорт скоротиться на 25%, у порівнянні з минулим сезоном, або до мінімального рівня за останні чотири сезони.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!