Агромаркет

Експорт сільгосппродукції Львівщини перевищує імпорт

Львівщина – перша серед областей України за темпами приросту обсягів валового виробництва у продукції сільського господарства у 2020 році.

Про це повідомляє на своїй Фейсбук-сторінці голова Львівської ОДА Максим Козицький.

За його словами, за 9 місяців 2021 року обсяг валового виробництва у продукції сільського господарства, порівняно з минулим роком, становить 109%.

«У нашій області діють майже 800 фермерів та 279 тисяч особистих селянських господарств», – зауважив Максим Козицький.

Він додав, що цьогоріч 125 мільйонів гривень аграрії області отримали у вигляді підтримку з державного бюджету. А з обласного бюджету 2021 року вже профінансовано фермерів на понад 15 мільйонів гривень.

Максим Козицький уточнив, що експорт сільгосппродукції на Львівщині перевищує імпорт. Так, за 9 місяців цього року фермери Львівщини експортували на суму 590 млн доларів, а імпортували на суму, що на 117,2 млн менше.

Проте серед експорту переважає сировина.

«Тому працюємо над тим, щоб у нас були й підприємства в галузі, здатні переробити сировину сільськогосподарської продукції, аби зробити наші товари дорожчими та вагомішими на світових ринках», – зазначив очільник Львівської ОДА.

У 2021 році в області вже запустити фруктосховище потужністю 800 тонн, 6 тваринницьких приміщень та завод з виробництва мінеральних добавок для тварин.

«За різними програмами області також намагаємося максимально підтримати підприємців, котрі переробляють продукцію сільського господарства», – підкреслив Максим Козицький.

Нагадаємо, обсяг сільгоспвиробництва Львівщини збільшився на 2,2%.